KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003079
nr 1400 3079
Curt Viberg
(1908-1969), Sverige
Oljemålning, "Tångtäkt, Gotland", Signerad. Olja på pannå, 36x65 cm, yttermått inklusive ram: 52x81 cm
Curt Viberg, född 1908 i Stockholm, död 1969, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 maj 2021
kl 20:49:49
31/5 19:34:00